Meble jako prezent ślubny

gift box

Nowoczesne wesela wyróżniają się tym, że większość gości woli dawać młodym ludziom pieniądze w kopercie, aby nowożeńcy mogli samodzielnie zdecydować o tym, jaki prezent będzie dla nich najwłaściwszy. Zdarza się, jednak że goście chcą się wyróżnić i dać nowożeńcom coś wspaniałego i znaczącego. Na przykład meble. A potem natychmiast pojawia się pytanie – czy w ogóle można dać meble na wesele, a jeśli tak, to które?

Czy należy dawać meble nowożeńcom?

Praktyka pokazuje, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, wszystko jest tu czysto indywidualne. Na przykład młodzi ludzie, którzy planują kupno własnego mieszkania, będą zadowoleni z wszelkich mebli, zwłaszcza jeśli otrzymają coś konkretnego – łóżko piętrowe, duży stół jadalny. Meble są też wskazane w przypadku par, które spodziewają się dziecka. Wtedy najlepszym rozwiązaniem są meble do dziecięcego pokoju. Być może też wiemy, że para młoda planuje zakup konkretnego mebla i moglibyśmy pomóc im w tym procesie.

Prezenty na meble uniwersalne

Jednocześnie istnieją również takie meble, które pasują do każdego domu – od podmiejskiej rezydencji po małe mieszkanie. Uniwersalne meble dla nowożeńców to bezramowe fotele i pufy o neutralnych kolorach i kształtach (lub wręcz przeciwnie w oryginalnym, nietypowym designie); eleganckie i niezawodne krzesła do jadalni; wygodne i pojemne fotele bujane. Takie produkty nigdy nie będą zbędne, zawsze znajdą zastosowanie.

Prezent na wyłączność

Za zgodą nowożeńców możesz kupić coś całkowicie ekskluzywnego, czego sami nigdy nie kupią, na przykład ogromne łóżko z litego drewna, zabytkową szafę z rzeźbami, elitarną ścianę kuchenną. Przyjaciele nowożeńców, którzy wiedzą na pewno, że para spędza dużo czasu przy komputerze, mogą się włamać i zrobić niezwykły prezent dla miłośników. Na przykład kupić dla nich wygodne podwójne biurko komputerowe, w którym dwie osoby mogą pracować jednocześnie. W razie potrzeby (za zgodą pary) możliwe jest przedstawienie w prezencie certyfikatu na produkcję mebli na zamówienie. Dla osób, które przeprowadzają się do domu lub mieszkania, będzie to bardzo ważne.

Coś naprawdę wyjątkowego

Pomyśl o stole do jadalni, który będzie służył młodej parze podczas kolacji z przyjaciółmi, jeśli chodzi o długi lunch z rodziną, a może śniadanie z dziećmi. Doskonałym prezentem jest też piękny kredens lub charakterystyczna sofa służąca im podczas przytulnych wieczorów, niekończących się wieczorów filmowych lub popołudniami przy książce. Takie meble mogą być jednak kosztowne. Chociaż stolik lub prosty stojak na wino może być w naszym zasięgu finansowym, to już luksusowe łóżko lub szafka z litego drewna jest zbyt drogie, aby kupować je samodzielnie. W takim przypadku jedynym rozsądnym wyborem jest skontaktowanie się z innymi gośćmi weselnymi i zasugerowanie im wspólnego zakupu danego mebla. W ten sposób skutecznie rozłożycie koszt zakupu na kilka lub kilkanaście osób. Państwo młodzi otrzymają wymarzony, wartościowy meble, a wy nie zbankrutujecie podczas zakupów. Tym bardziej że wiele sklepów oferuje w przypadku takich prezentów wysokie zniżki.

Gdzie kupować meble na prezent ślubny?

Możemy zamówić meble poprzez sklep internetowy https://meble-bik.pl, w sklepach meblowych online przeważnie mamy ogromny wybór, dużo większy niż w sklepach stacjonarnych. Aby obejrzeć jakiś mebel nie trzeba wychodzić z domu, wszystko zrobimy na spokojnie w domowym zaciszu przed laptopem. W sklepach stacjonarnych z uwagi na ograniczone powierzchnie takich sklepów mamy do przeglądania tylko wybrane produkty, owszem dostępne są tam również katalogi produktów, ale ich na żywo już nie obejrzymy, chyba że złożymy zamówienie. Bez względu na formułę zakupową, zawsze warto wcześniej dobrze poznać preferencje młodych, aby prezent ślubny był idealnie trafiony.

Redakcja

Na blogu znajdziesz szereg poradników, inspiracji i ciekawostek z zakresu organizacji ślubów, wesel, przyjęć okolicznościowych, jak również informacje i porady o szeroko pojętym stylu życia.

Przeczytaj także