Kawa na ślubie? Podpowiadamy którą wybrać!

Ślub, zapraszanie gości, organizacja wesela i wszystkie inne przygotowania do tego najpiękniejszego dnia  w życiu to dla Pary Młodej nie lada wyzwanie, które naprawdę zaprząta głowę jeszcze na wiele miesięcy przed datą organizowanego przyjęcia. Nowożeńcom bardzo zależy, aby wesele było dopięte na ostatni guzik tak, by goście zapamiętali je i miło wspominali.

Włoska Kawa Cosmai RAJA
Włoska Kawa Cosmai RAJA

Bardzo ważną kwestią, o której młodzi muszą pamiętać to wybór napojów, zarówno ciepłych jak i zimnych. Napoje są obowiązkowymi produktami, które muszą znaleźć się na weselu, by spragnieni goście weselni mogli się orzeźwić. Na weselnych stołach powinny być ustawione zimne napoje, zarówno takie w butelkach jak i wlane do dzbanków. Napoje ciepłe na weselu także są koniecznością, mowa tu oczywiście o kawie i herbacie. Oczywistym jest, że nie każdy je pije, ale jednak zawsze znajdą się smakosze tych napojów, a więc nie może ich nigdy zabraknąć.

Kawa Włoska Cosmai L'ONESTO
Kawa Włoska Cosmai L’ONESTO

Kawa ma działanie pobudzające, skutecznie potrafi rozbudzić zmęczonych już gości, dzięki niej mogą odzyskać siły i móc dalej bawić się na przyjęciu i korzystać z zabaw weselnych. Dawniej kawę czy herbatę trzeba było zamawiać u obsługi kelnerskiej. Było to dość uciążliwe, gdyż z każdym razem, gdy tylko zamarzyła nam się kawa trzeba było prosić o nią kogoś z obsługi. Zdarzało się tak, iż na napój trzeba było długo czekać, ponieważ pracownicy mają także inne obowiązki, z którymi muszą zdążyć. Kiedy kelner przyniósł z zaplecza kawę, okazywało się, że jest zimna.

Gdy goście nie mogli doczekać się kawy czy herbaty to ruszali w końcu do tańca, a po powrocie okazywało się, że na stole stoi już kawa, jednak zdążyła już ostygnąć. No niestety – zimna kawa nie smakuje najlepiej. Z biegiem czasu sale weselne zaczęły wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów , w związku z tym przygotowuje się specjalny kącik, przy którym gość weselny sam podchodzi i przyrządza dla siebie pożądany napój. Taki kącik znajduje się przeważnie razem ze słodkościami.

Kawa Cosmai z Włoch DODOMA
Kawa Cosmai z Włoch DODOMA

Na stole ustawia się jeden wielki pojemnik z wodą, tzw. warnik. Wystarczy nalać wrzątku do postawionego pod kranik naczynia, a następnie dodać do niego to co nas interesuje. W weselnym kąciku powinna znaleźć się kawa mielona, najlepiej ze świeżo zmielonych ziaren. Kawa Cosmai cechuje się niezwykłym smakiem i wyrazistym aromatem, przez co powinna obowiązkowo znaleźć się na weselu. Kawę taką bez wahania można nazwać ekskluzywną, gdyż uzyskiwana jest z najbardziej starannie wyselekcjonowanych ziaren.

Niezależnie od kawy, którą przygotowuje się samemu, można również ustawić expres do kawy. Wystarczy w odpowiednim miejscu umieścić kapsułkę z wybranym przez siebie smakiem kawy, a za moment filiżanka napełni się pyszną kawą. Jest to wygodne rozwiązanie, a każdy może samemu wybrać odpowiedni dla siebie smak. W takiej małej kapsułce mieści się ogromne bogactwo smaku i wyrazistego aromatu. Takie rozwiązanie z pewnością jest lepsze i wygodniejsze, ponieważ dzięki temu oszczędzamy czas, aniżeli samodzielne mielibyśmy przygotować kawę. W takim przypadku zadowolenie gości będzie murowane!

Redakcja

Na blogu znajdziesz szereg poradników, inspiracji i ciekawostek z zakresu organizacji ślubów, wesel, przyjęć okolicznościowych, jak również informacje i porady o szeroko pojętym stylu życia.

Przeczytaj także