Urządzamy mieszkanie nowożeńców – jakie meble do małego pokoju gościnnego

nowoczesny pokój dzienny

Urządzając swoje małżeńskie gniazdko zazwyczaj skupiamy się na salonie, kuchni no i oczywiście sypialni, dysponując jednak nieco większą przestrzenią warto pomyśleć o urządzeniu pokoju gościnnego. Nie musi być to duże pomieszczenie, może to być także przemyślanie wygospodarowane miejsce w salonie. Wystarczy, że włożymy nieco wysiłku w jego aranżacje dobierając ciekawe i funkcjonalne meble oraz dodatki.

Zanim przystąpimy do wyposażania wspomnianego pokoju gościnnego spróbujmy pomyśleć co w danym pomieszczeniu lub wygospodarowanej przestrzeni powinno się znaleźć, aby nasi goście mogli przenocować u nas w komfortowych warunkach.

W przypadku urządzania strefy dla gości dużo pomysłów i wskazówek znaleźć możemy w pokojach hotelowych, gdzie najważniejsza jest wygoda gości, cisza oraz neutralny wystrój. Warto pamiętać, aby miejsce w którym będą przebywać nasi goście było odizolowane od ciągów komunikacyjnych naszego mieszkania. Dzięki takiemu rozwiązaniu nikt nie będzie czuł się skrępowany i spokojnie będzie mógł odpocząć.

Wyznaczając strefę dla gości w salonie warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w parawan, który zapewni im nieco prywatności podczas pobytu w naszym mieszkaniu.

luksusowy pokój dzienny

Jeżeli chodzi o kwestię wystroju z pewnością musimy liczyć się z tym, że każdy ma inny gust, warto jednak postawić na neutralne barwy ścian takie jak jasne beże i szarości oraz biel. Taka kolorystyka wnętrza sprzyja wyciszeniu i relaksowi, a przecież o to nam chodzi, aby nasi goście czuli się u nas jak najlepiej. Meble do pokoju gościnnego jakie powinniśmy wybrać to przede wszystkim wygodne łóżko najlepiej jeśli będzie ono dwuosobowe, szafeczka nocna, aby nasz gość miał gdzie odłożyć swoje rzeczy osobiste jak również opróżniona szafa z wieszakami oraz komoda i ewentualnie krzesło lub fotel. W przypadku wydzielenia strefy w salonie lub urządzeniu pokoju gościnnego w pomieszczeniu będącym również domowym gabinetem warto zadbać o kanapę lub narożnik z funkcją spania oraz stolik na rzeczy osobiste. Warto również wygospodarować dla naszych gości nieco miejsca w szafie.

Postarajmy się także, aby pokój gościnny nie był zbieraniną starych niepotrzebnych mebli. Lepiej zostaniemy odebrani jeśli postaramy się o spójny wystrój. Oczywiście nie muszą to być nowe meble wystarczy, że będą pasowały do siebie tworząc jednolitą całość.

Pamiętajmy, że pokój gościnny nie powinien pełnić roli domowego składzika. Wszystkie meble powinny być opróżnione, aby goście mogli wypełnić je swoimi rzeczami.

Warto także przed przyjazdem gości zadbać o kilka spraw takich jak czystość w pokoju gościnnym czyli dobrze wywietrzone, wysprzątane i ładnie pachnące pomieszczenie. W dobrym guście będzie także świeża pościel, ładnie posłane łózko oraz czyste ręczniki czekające na gości. Bez wątpienia przyda się także karafka z wodą w pobliżu łóżka oraz zestaw kosmetyków do kąpieli. Naszym gościom z pewnością będzie miło jeśli w pokoju znajdą się świeże kwiaty oraz drobne „umilacze” czasu w postaci świeżej prasy, hasła do wifi czy świec zapachowych.

Redakcja

Na blogu znajdziesz szereg poradników, inspiracji i ciekawostek z zakresu organizacji ślubów, wesel, przyjęć okolicznościowych, jak również informacje i porady o szeroko pojętym stylu życia.

Przeczytaj także