Wesele w górskim plenerze

ślubny górski plener

Ostatnio, wybierając miejsce na ślub, pary coraz częściej wybierają góry. Często pary, spędzając wakacje w polskich górach, są pod wrażeniem natury i infrastruktury. Zwłaszcza że w polskich górach mamy duży wybór hoteli o różnych kategoriach cenowych, tarasy i miejsca na ceremonię ślubną wśród gór, restauracji, gastronomii, dogodnej logistyki i dostępności transportowej, a co najważniejsze – zewsząd widać te przepiękne krajobrazy!

Pogoda w górach

Jednak wesele w górach oznacza też potencjalne problemy. Przede wszystkim jest to pogoda. To jeden czynnik, którego nie poznasz aż do dnia. Bez względu na warunki w wielki dzień, nie zniechęcaj się! Musisz po prostu mieć przygotowany plan B. Wszystko zależy od tego, czy planowałeś większą część uroczystości w plenerze z widokiem na piękne góry, czy też są one jedynie dodatkiem do uroczystości, która jednak planowo ma się odbyć w restauracji. W drugim przypadku nie musisz być szczególnie gotowy na zmiany pogody. W pierwszym – niestety tak. Wtedy warto wcześniej zamówić namiot, który będzie nam służył jako ochrona w przypadku, gdyby nagle spadł deszcz lub śnieg, co jest możliwe w górach, nawet w miesiącach letnich, a tym bardziej wiosennych. Na wszelki wypadek warto też mieć trzymane w pogotowiu ubrania na zmianę, które zapewnią nam ciepło, gdyby temperatura spadła w stopniu znacznym.

Widoki

Kluczowym elementem ślubu w górach jest oczywiście podziwianie widoków. Nie po to jedziemy ze swoimi gośćmi weselnymi aż w góry, aby świętować ten wyjątkowy moment bez możliwości podziwiania majestatycznych wierzchołków gór. Dlatego należy starannie wybrać miejsce, gdzie będzie odbywało się nasze wesele, a być może także ślub. Dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze odwiedzenie wybranego miejsca, bez polegania jedynie na zdjęciach i reklamach, które możemy znaleźć w Internecie. Często na miejscu okazuje się, że to nie widoki gór były tak cudowne na oglądanych przez nas zdjęciach, a był to jedynie sprytny zabieg przy użyciu specjalnego programu do obróbki zdjęć.

zakochani

Transport

Niestety od tego obowiązku nie da się uciec. Jeśli jesteś mieszkańcem górskich miejscowości, to oczywiście problem ten cię nie dotyczy. Kiedy jednak na co dzień ty i większość twoich gości, mieszkacie w dużym mieście, to będziesz zmuszony zapewnić transport wszystkim, których chciałbyś zobaczyć na swoim weselu. Oznacza to, że musisz zarezerwować w budżecie weselnym dodatkowe środki na autokar lub nawet dwa. Dodatkowo warto przemyśleć wynajęcie miejsc noclegowych w miejscu, gdzie odbywać się będzie wesele. Organizowanie transportu powrotnego o wyznaczonej porze skutecznie zepsuje zabawę Weilu gościom. Musisz wziąć pod uwagę, że ci bowiem bawią się w zróżnicowany sposób. Jedna para będzie miała dość imprezy już krótko po 24.00. Inni goście będą chcieli bawić się do białego rana. Zorganizowanie dla nich wspólnego transportu jest zadaniem niezwykle trudnym, a w większości przypadków po prostu niemożliwym. Dlatego wcześniej zapytaj się gości, którzy z nich chcieliby zanocować i rano wziąć udział w tradycyjnych poprawinach.

Redakcja

Na blogu znajdziesz szereg poradników, inspiracji i ciekawostek z zakresu organizacji ślubów, wesel, przyjęć okolicznościowych, jak również informacje i porady o szeroko pojętym stylu życia.

Przeczytaj także