Jak wybrać obrączki ślubne

Na bukiecie obrączki ślubne

Wybór obrączki jest bardzo ważnym momentem przed ślubem, do którego należy podchodzić odpowiedzialnie i skrupulatnie. Tradycja wymiany obrączek wpłynęła na oznaki wyboru nowoczesnej biżuterii. Inaczej niż pierścionki zaręczynowej – obrączki ślubne, państwo młodzi musi kupować akcesoria razem. Zalecenia w tym artykule pomogą Ci zrozumieć, jak wybrać obrączki i bez problemów poradzić sobie z tym trudnym zadaniem.

Z czego powinny być obrączki?

Obrączki powinny być wykonane z jednego materiału. Klasycznym metalem do biżuterii ślubnej jest żółte złoto. Możesz wybrać dowolny inny materiał: platynę, srebro, białe złoto. Zgodnie z tradycją powierzchnia obrączek ślubnych powinna być idealnie gładka, aby życie małżonków było udane. Jeśli ty i twoja połowa jesteś zagorzałymi fanami diamentów i kamieni, noś ostrożnie akcesoria, aby przypadkowo nie zaczepić się o ubrania. Ani przed ślubem, ani po uroczystości nie pozwól innym ludziom nosić swoich obrączek.

obrączki

Obrączki różnią się szerokością, wagą i średnicą. Podstawowym czynnikiem jest szerokość. Mądrą decyzją byłoby przymierzenie obrączek w sklepie. Tylko w ten sposób możesz upewnić się, co ci się podoba i pasuje do twojego palca. Do wyboru rozmiaru należy podejść świadomie, a następujące wskazówki pomogą ci zrozumieć ten problem:

  • w przypadku grubych i długich palców odpowiednia jest biżuteria od 7-8 mm,
  • krótkie palce potrzebują wąskich produktów o grubości 2,5-3,5 mm,
  • dla średniej długości i tego samego rozmiaru odpowiednia szerokość to 4,5-6 mm.

Rozmiar

Nie ma jednego standardu, jakie powinny być obrączki. Co najważniejsze, obrączki powinny być nie tylko odpowiednio dobrane pod względem wielkości i kształtu, ale także jak nowożeńcy. Kobiety i mężczyźni mają prawo wybierać produkty wedle swojego gustu – grawerowane, zdobione kamieniami, z ozdobami i bez, a nawet srebrne obrączki. Wszystko jest dozwolone. Zalecamy wypróbowanie różnych opcji w sklepie jubilerskim, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać czerwone lub białe złoto, a na końcu wybrać najlepszą biżuterię.

Jakie obrączki są teraz modne?

Piękne obrączki ślubneKlasyczny wygląd obrączek jest zawsze aktualny. Takie pierścienie są preferowane przez ludzi, którzy są praktyczni i konserwatywni. Napis w formie symbolicznej daty doda oryginalności i romantyczności. Na rynku znajdziemy też połączone obrączki wykonane z kilku rodzajów i kolorów metali.

Możesz wybrać produkt z różnych odcieni złota lub z kombinacji platyny i złota. Jeśli jesteś kreatywny ta opcja będzie dla Ciebie idealna. Sam koszt obrączki zależy od materiałów i złożoności pracy. Najdroższy jest metal szlachetny platyna i białe złoto oraz pierścionki z kamieniami szlachetnymi.

Jeśli zapytasz kobietę o obrączki: co powinno na nich być, prawdopodobnie usłyszysz jednoznaczną odpowiedź: obrączki powinny być ozdobione diamentami – najlepszymi przyjaciółmi płci pięknej. Jednak pierścionek zaręczynowy z białego złota z brylantami należy wybierać bardzo ostrożnie. Pamiętaj, aby ustalić autentyczność diamentów.

Ekskluzywne modele z białego złota z kamieniami są zawsze wyjątkowe. Współcześni jubilerzy wykonują różne formy cięcia: owalne, kwadratowe, serduszkowe itp. Biżuteria diamentowa może być uzupełniona nietypowym grawerem.

Redakcja

Na blogu znajdziesz szereg poradników, inspiracji i ciekawostek z zakresu organizacji ślubów, wesel, przyjęć okolicznościowych, jak również informacje i porady o szeroko pojętym stylu życia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *