Czym zaskoczyć gości weselnych – pomysły na nietypowe atrakcje weselne

na weselu

Wesele to nie tylko święto miłości, ale także zabawne, niezapomniane wydarzenie, w którym jest miejsce zarówno na łzy szczęścia, jak i niepohamowaną zabawę. Oczywiście ślub jest przede wszystkim świętem nowożeńców, ale goście powinni również czuć się komfortowo. Co więcej, jednym z głównych obaw nowożeńców dotyczących gości na weselu jest to, że zaproszeni mogą się nudzić. Aby temu zapobiec, możemy zastosować kilka trików, które uprzyjemnią każde wesele.

Prezenty i zdjęcia

Doskonałym rozwiązaniem są drobne upominki, jakie są wręczane gościom przybyłym na wesele. Te obejmują popularne bombonierki, drobne upominki i pamiątki dla gości, ślubne pakiety promocyjne i inne materiały rozrywkowe. Możesz rozdawać pamiątki i upominki swoim gościom podczas różnych etapów uroczystości weselnej. W czasie, gdy goście zbierają się w miejscu wesela i oczekują rozpoczęcia uroczystości, nadszedł czas, aby zaoferować im rozrywkę, która sprawdzi się w każdej sytuacji. To po prostu możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z wesela. Goście są zawsze zachwyceni taką rozrywką, ponieważ zdjęcie jest im wręczane natychmiast. Możesz też zorganizować sesje fotograficzne z gośćmi weselnymi, gdzie główną atrakcją będzie możliwość uzyskania fotografii z parą młodą.

kolorowo

Wesela tematyczne

Doskonałym sposobem, aby urozmaicić każde wesele są tak zwane „wesela tematyczne”. Na przykład, jeśli ślub jest w stylu indyjskim, możesz zaprosić mistrza mehendi, który wykona tradycyjne wzory henny dla wszystkich. Jeśli twój ślub jest w stylu ekologicznym, goście mogą stworzyć wieńce ze słomy. A jeśli wybierzesz styl rockowy ? Możesz zaprosić gości do wykonania tatuaży tymczasowych. Czasami samo miejsce ślubu może dyktować oryginalne pomysły. Jeśli miejsce ślubu odbywa się w pomieszczeniu, najlepszą rozrywką są oczywiście tańce i konkursy, a także gry wideo, które mogą angażować wielu gości – na przykład Guitar Hero lub Just Dance!

Kiedy wesele jest na świeżym powietrzu, możemy rozważyć takie rozrywki jak pokaz laserowy czy sztuczne ognie. Wygląda na to, że wszyscy wyobraziliście sobie, a nawet wymyśliliście, jak zabawiać swoich bliskich na weselu. Jednak sprawdź jeszcze raz – czy zastanawiałeś się nad obecnością dzieci ? Jeśli te będą na weselu, to jest to okazja do zastanowienia się, jak je zabawiać. Dlatego sprawdź na placu zabaw, czy jest pokój gier. Opcjonalnie jesteś w stanie też zaprosić animatora, który będzie bawić i opiekować się dziećmi przez cały czas trwania imprezy. Zadbaj też o zeszyty, pisaki, ołówki, aby dzieci mogły rysować, a także przygotuj dla nich specjalne – atrakcyjne menu.

Redakcja

Na blogu znajdziesz szereg poradników, inspiracji i ciekawostek z zakresu organizacji ślubów, wesel, przyjęć okolicznościowych, jak również informacje i porady o szeroko pojętym stylu życia.

Przeczytaj także